Erdemli Gençler İstanbul Gezisiyle Enerji Depoladı

Erdemli Üniversiteli Gençler İstanbul'a Tarih ve Kültür Gezisi düzenledi.

Erdemli Üniversiteli Gençler İstanbul'a Tarih ve Kültür Gezisi düzenledi.

19 kişilik kafile ile 20 Ekim 2017 Cuma gecesi yola çıkan grup, cumartesi günü Aziz Mahmud Hüdai Camii'nde kılınan sabah namazı ile geziye başladı. Çamlıca Tepesinde boğaz manzaralı kahvaltının ardından Üsküdar bölgesindeki selâtin camileri ziyaret eden grup geziye boğaz turu ile devam etti. Öğleden sonra Eminönü'nde sürdürülen gezi faaliyeti bölgedeki tarihi mekanlar olan Mısır Çarşısı, Topkapı Sarayı, Gülhane Parkı'nın yanısıra Ayasofya, Sultanahmet, Süleymaniye ve Fatih Camilerinin ziyareti ile gün sonuna kadar devam etti. Akşam namazını müteakip Fatih İskenderpaşa Camii'nde düzenlenen Mehmed Zahid Kotku (rh.a.) Hocaefendi'yi yâd programına iştirak etti. 

21 Ekim 2017 Pazar günü ise İskenderpaşa Camii'nde kılınan sabah namazının ardından Eyüp Sultan Hazretleri'nin ve Mahmud Esad Coşan Hocaefendi'nin kabirleri ziyaret edildi. Pierre Loti Tepesinden eşsiz İstanbul manzarasını seyreden grup Ortaköy'e geçilmesi ve sahil yürüşü ile geziyi noktaladı.
 
Erdemli Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü olarak, bu gezide gençlerimize mihmandarlık yapan Akviya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübüne çok teşekkür ederiz.