Erdemli Bilekler Madalyalarla Döndü

"5. Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması" Ankara’da büyük bir coşkuyla tamamlandı.

9-10 Aralık 2017 tarihlerinde Türkiye Vücut Geliştirme Fitness, Bilek Güreşi Federasyonu ve Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü işbirliğiyle, toplamda 53 ilden 113 kulüp 800'e yakın sporcunun katıldığı, Türkiye’nin gençler kategorisinde en kapsamlı Bilek Güreşi yarışması olma özelliğini taşıyan "5. Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması" Ankara’da büyük bir coşkuyla tamamlandı.

Kulübümüzü temsilen 15 sporcu, 1 antrenör, 1 antrenör yardımcısı ve 1 idarecinin katıldığı yarışmada kulübümüz sporcuları;

Ahmet Aydın 65 kilo sol kol Türkiye 1.'si

Muhammed İkbal Aydın 60 kilo sol kolda Türkiye 2.'si

Ahmet Aydın 65 kilo sağ kolda Türkiye 2.'si

Ahmet Batuhan Tırpan 60 kilo sağ kol Türkiye 7.'si

Bedensel Engelli Kategorisinde;

Ekrem Vedat Kalkan 55+ sağ kol Türkiye 1.'si

Ali Ergün Bayram 55+ sağ kol Türkiye 2.'si

Ali Ergün Bayram 55+ sol kolda Türkiye 3.'sü

Yusuf Yılmaz 55+ sol kolda Türkiye 4.'sü

Yusuf Yılmaz 55+ sağ kol Türkiye 4.'sü  

derecelerini elde etti. Kulüpler sıralamasında ise 113 kulüp arasında Konya Erdemli Gençlik Spor ve İzcilik Kulübümüz 6. sırada yer aldı.

Kulübümüz Bilek Güreşi Antrenörü İbrahim Yaldız “Bilek Güreşi sporunu gençlere tanıtmak, sevdirmek, onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, yetenekli sporcuları tespit etmek, spor dünyasına kazandırmak, engelli başarılı sporcuları bulmak, lisanslı sporcu sayısını artırmak ve başarılı olanları ödüllendirmek amacıyla yapılan bu çalışmalara verdikleri desteklerden ötürü Konya Erdemli Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Yönetimine ve Özel Envar Eğitim Kurumlarına teşekkür eder, tüm sporcularımızı tebrik ederiz." dedi ve bilek güreşi yapmak isteyenleri Erdemli Gençlik Spor ve İzcilik Kulübüne davet etti.

Erdemli Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Yönetimi olarak tüm sporcularımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.